Hubei Hongcheng Ming Chemical Co, Ltd

Kaliteye göre hayatta kalmak, inovasyon ile geliştirmek;

Bütünlük tabanlı, karşılıklı yarar ve kazan-kazan;

Yerli, dünyaya hizmet

Ana sayfa
Ürünler
Hakkımızda
Fabrika turu
Kalite kontrol
Bize ulaşın
Teklif isteği
Ana sayfa Ürünlerilaç hammaddeleri

CAS 57808-66-9 Farmasötik Hammaddeler Domperidon Dopamin Reseptör Antagonisti

Zaten 5. işbirliği ve mükemmel bir ortaktır. Yönetici çok kişisel ve çekici.

—— Alice Ross

İlk kez, patron çok sabırlı, ürün detayları çok net , ve çok hoş.

—— Thomas Codlow Ochalov

İyi bir ortak. Ürün alındı ​​ve etkisi çok iyi

—— Derrick George

Ben sohbet şimdi

CAS 57808-66-9 Farmasötik Hammaddeler Domperidon Dopamin Reseptör Antagonisti

Çin CAS 57808-66-9 Farmasötik Hammaddeler Domperidon Dopamin Reseptör Antagonisti Tedarikçi
CAS 57808-66-9 Farmasötik Hammaddeler Domperidon Dopamin Reseptör Antagonisti Tedarikçi CAS 57808-66-9 Farmasötik Hammaddeler Domperidon Dopamin Reseptör Antagonisti Tedarikçi CAS 57808-66-9 Farmasötik Hammaddeler Domperidon Dopamin Reseptör Antagonisti Tedarikçi

Büyük resim :  CAS 57808-66-9 Farmasötik Hammaddeler Domperidon Dopamin Reseptör Antagonisti

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri: Çin
Marka adı: Domperidone
Sertifika: GMP
Model numarası: pr-315

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı: 1kg
Fiyat: Negotiable
Ambalaj bilgileri: Torba başına 25kg
Teslim süresi: Ödeme yapıldıktan sonra 3 ~ 5 hafta gün
Ödeme koşulları: Western Union, T / T, MoneyGram,
Yetenek temini: 100000kg / ay
İletişim
Detaylı ürün tanımı
ingilizce isim: Domperidon CAS:: 57808-66-9
MF:: C22H24ClN5O2 EINECS:: 260-968-7
Diğer Adı:: 6-kloro-3- [1- [3- (2-okso-3H-benzimidazol-1-il) propil] piperidin-4-il] -1 H-benzimidazol-2-on; Görünüm:: Beyaz toz
Kullanım yerleri:: Dopamin reseptörü antagonisti Saflık:: > %99
PSA:: 78,82000 LogP:: 3,29110
Sınıf standart: Tıp Sınıf
Vurgulamak:

pharmaceutical industry raw materials

,

medicine raw material

Farmasötik Hammaddeler Domperidon CAS 57808-66-9, Dopamin Reseptör Antagonisti

Ürün adı: Domperidon
Eş anlamlı: Domperidon, 4- (5-kloro-2-okso-1-benzimidazolinil) -1- [3- (2-oxobenzimidazolinyl) propil] piperidin; ALFA- [2- (Diizopropilamino) etil] -alfa-FENİL-2-PİRİDİN ASETAMİD 5-kloro-1- [1- [3- (2,3-dihidro-2-okso-1 H-benzimidazol-1-İL) PROPİL] -4-piperidinil] -1,3-dihidro-2H- BENZ-IMIDAZOL-2-ONE; MOTILIUM; DOMPERIDONE PERIPHERAL DOPAMINE A; 3- (3-Choro Propil) -2,3 Dihidro 1 H Benzimidazol-2-One; DOMPERIDONE, BP, EP
CAS: 57808-66-9
MF: C22H24ClN5O2
MW: 425,91
EINECS: 260-968-7
Ürün kategorileri: Dopamin reseptörü ; Aromatikler ; Heterosikler ; Ara Ürünler ve İnce Kimyasallar ; Farmasötikler ; İzotop Etiketli Bileşikler ; VIOXX ; Diğer API'ler
Mol Dosyası: 57808-66-9.mol
Domperidon Yapısı
Domperidon Kimyasal Özellikleri
Erime noktası 240-244 ° C
yoğunluk 1.2904 (kaba tahmin)
kırılma indisi 1.5400 (tahmini)
saklama derecesi. RT'de saklayın
çözünürlük DMSO:> 10 mg / mL
form katı
pka pKa 7.90 (Belirsiz)
renk beyaz
Su çözünürlüğü Suda az çözünür.
Merck 14,3418
İstikrar: Kararlı. Güçlü oksitleyici ajanlarla uyuşmaz.
InChIKey FGXWKSZFVQUSTL-UHFFFAOYSA-N-
CAS DataBase Referansı 57808-66-9 (CAS DataBase Referansı)
Güvenlik Bilgisi
Tehlike Kodları Xn
Risk İfadeleri 62-63
Güvenlik İfadeleri 26-36
WGK Almanya 3
RTECS DE2275900
MSDS Bilgi
sağlayan Dil
Domperidon ingilizce
Sigma Aldrich ingilizce
Domperidon Kullanımı ve Sentezi
Gastro-kinetik ilaçlar Domperidon yaygın olarak kullanılan bir antiemetik ve gastro-kinetik ilaç olup, görünümü açık sarı bir toza beyaz ve acı bir tada sahiptir. Su içinde hemen hemen çözünmez, etanolde az çözünür, laktik asit içinde kolayca çözünür, sitratta çözünür. Bu ürün, güçlü etkisi olan bir tür periferik dopamin reseptörü antagonistidir. Domperidon, dopaminin, myenterik pleksusun postsinaptik kolinerjik nöronları üzerindeki inhibitör etkisini antagonize eden ve mide kasılmalarına neden olan sinapsların yanındaki DA1 ve DA2 reseptörünü bloke edebilir. Normal fonksiyona dönmek için sindirim sistemi hareketliliğinin hareketliliğini ve gerginliğini arttırabilir, midenin boşalmasını teşvik edebilir, mide antral ve duodenum hareketliliğini arttırabilir, pilorusun kasılmasını koordine etmenin yanı sıra özofagus peristalizini ve gerginliğini artırabilir alt özofagus sfinkteri. Dopamin reseptörü üzerinde neredeyse hiçbir düşmanlık olmayan kan-beyin bariyeri boyunca penetrasyon kabiliyeti zayıf olduğundan, ruhun ve merkezi sinir sistemi tarafının yan etkilerini ekarte edebilirsiniz. Oral uygulamadan sonra 15 ~ 30 dakika sonra zirveye ulaşan plazma emilimi ile hızlı emilimi vardır. Merkezi sinir sistemine ek olarak, vücudun diğer bölgelerinde de yaygın olarak dağılır. "İlk geçiş" hepatik metabolizma ve bağırsak metabolizmasının varlığı nedeniyle, düşük bir oral biyoyararlanıma sahiptir. Bu ürünün yarı ömrü 7 saattir, oral yoldan uygulamadan 24 saat sonra idrarla% 30 atılır ve 4 gün içinde dışkı yoluyla atılır.
Endikasyonları
1, Gecikmiş gastrik boşalma, gastroözofageal reflü, kronik gastrit ve mide bulantısı, kusma, geğirme, karın dolgunluğu, karın ağrısı, mide bulantısı, ağız ve mide yanma hissine neden olan sinofagenin neden olduğu sindirim fonksiyon bozukluğu semptomları.
2, Parkinson hastalığı ve bulantı ve kusma, fonksiyonel, enfeksiyon, diyet, radyoterapi veya ilaç tedavisi ve dopamin reseptörü agonistleri (levodopa, bromokriptin gibi) gibi çeşitli nedenlerden kaynaklanır.
3, migren, dismenore, travmatik beyin hasarı ve kafa içi lezyonları, radyasyon tedavisi ve levodopa, nonsteroidal anti-enflamatuar ilacın neden olduğu mide bulantısı ve kusma tedavisi için uygundur.
Şekil 4, yaşlılarda çeşitli organik veya fonksiyonel gastrointestinal bozuklukların neden olduğu bulantı ve kusmanın tedavisinde etkilidir.
5, Domperidon, ameliyat veya anestezi ve kemoterapinin neden olduğu kusma tedavisinde etkili değildir.
Yukarıdaki bilgiler Dai Xiongfeng'in Kimya Kitabı tarafından düzenlenmiştir.
Kimyasal özellikler Dimetilformamid-sudan beyaz kristal tozunu elde etmek için; erime noktaları 242,5 ℃
Kullanımları Kusma ve mide-kinetik etkilere sahip güçlü bir tür periferik dopamin reseptör antagonistidir. Üst gastrointestinal sistemin hareketliliğini ve gerginliğini normale döndürmek ve gastrik boşalmayı teşvik etmek, antral ve duodenum hareketliliğini arttırmak ve pilorik kasılmayı koordine etmek için gastrointestinal motiliteyi etkileyebilir. Fonksiyonel, organik, enfeksiyon, diyet, radyasyon tedavisi veya ilaç tedavisi ile indüklenen dispepsi ve bulantı ve kusma tedavisinde kullanılabilir. Neredeyse dopamin reseptörü üzerinde inhibe edici bir etkisi olmadığı için, psikiyatrik ve nörolojik yan etkisi yoktur. Ve Parkinson hastalığının dopamin agonistleri alarak tedavi edilmesinin neden olduğu mide bulantısının tedavisinde kullanılabilir.
Antikolinerjik antispazmodikler olarak kullanılabilir.
Domperidon, gastrik motilite ve antiemetik etkinin desteklenmesinde güçlü rol oynayan bir tür fenil imidazol bileşiğidir. Yemek borusunun alt kısmındaki sfinkterin gerginliğini güçlendirebilir, mide-özofageal reflü önleyebilir, mide hareketliliğini arttırabilir, mide boşalmasını teşvik edebilir, mideyi koordine edebilir ve duodenal hareketliliğini önleyebilir mide suyunun salgılanmasını etkilemeden geri akış. Bu ürün, gastrointestinal dopamin reseptörlerini doğrudan bloke edebilen ve gastrik hareketliliğin uyarıcı etkisini sergileyen bir çeşit periferik dopamin reseptörü antagonistidir. Özofagus peristalsisi ve özofagus sfinkterinin gerginliğini artırabilir. Kan beyin bariyeri içerisine zayıf nüfuzu nedeniyle, beynin dopamin reseptörüne karşı neredeyse hiçbir düşmanlığı yoktur ve bu nedenle ruhun ve merkezi sinir sisteminin yan etkilerini dışlayabilir.
Üretim yöntemi 2-nitro-l, 4-diklorobenzen, 4-amino-sikloheksankarboksilik asit etil ester ile reaksiyona sokulur ve ayrıca 5-kloro-1- (piperidin-4-il) -1 verecek şekilde hidrojenasyon indirgemesi, üre siklizasyonu, hidrolizine tabi tutulur. , 3-dihidro-benzimidazol-2-keton.
Hidroksil propilamin, 2-nitro-klorobenzenin klorinin nükleofilik sübstitüsyonuna sahip olabilir ve daha sonra nitro grubunu amino grubuna indirgemek için hidrojenasyona tabi tutulabilir; daha sonra potasyum klorür ile siklizasyona ve 1- (3-kloropropil) -2,3-dihidro-1 H-benzimidazol-2-keton verecek şekilde klorlama işlemine tabi tutulur.
Yukarıda elde edilen iki benzimidazol türevi aşağıdaki şekilde işlenir ve domperidon verebilir. 2.3 kısım 1- (3-kloropropil) -2,3-dihidro-1H-benzimidazol-2-keton, 2.5 kısım 5-kloro-I- (piperidin-4-il) -1,3-2H-dihidro -benzimidazol-2-on, 3.2 kısım sodyum karbonat, 0.1 kısım potasyum iyodür ve 80 kısım 4-metil-2-pentanon karıştırıldı ve 24 saat geri akıtıldı. Oda sıcaklığına soğutulduktan sonra, su ilave edilir, çözülmeyenleri süzerek çıkarın ve elüsyon çözeltisi kloroform ve% 10 metanol karışımı olan silika jel kolon kromatografisiyle arıtın. Ürünü içeren atık madde toplandı ve konsantre edildi. Kalıntı, 4-metil-2-pentanon kullanılarak kristalleştirildi. Süzmeden sonra, verim% 30 ve mp 242.5 .5 olacak şekilde 1.3 kısım domperidon elde etmek için dimetilformamid ve su karışımı ile yeniden kristalleştirme uygulayın.
Kimyasal özellikler Beyaz veya neredeyse beyaz toz.
Kullanımları COX2 inhibitörü, antiinflamatuar, antiartritik
Kullanımları Kan-beyin bariyerini geçmeyen yeni bir periferik dopamin reseptörü antagonisti; antiemetik. Domperidon (Motilium) bir dopamin engelleyici ve bir antidopaminerjik reaktiftir.
Kullanımları Dispepsi, mide ekşimesi, epigastrik ağrı, bulantı ve kusma tedavisi için.
Tanım ChEBI: 1- [3- (Piperidin-1-il) propil] -1,3-dihidro-2H-benzimidazol-2-on; buradaki piperidin halkasının 4-pozisyonu, 5-kloro-1 ile ikame edilir; 3-dihidro-2H-benzimidazol-2-on-1-il grubu. Bir dopamin antagonisti, bulantı ve kusmanın kısa süreli tedavisi için ve parkinsonizm tedavisinde verilen dopaminerjik ilaçların gastrointestinal etkilerini kontrol etmek için bir antiemetik olarak kullanılır. Serbest baz oral süspansiyonlarda kullanılırken maleat tuzu tablet onarımlarında kullanılır.

İletişim bilgileri
Hubei Hongcheng Ming Chemical Co., Ltd.

İlgili kişi: Yang

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)