Hubei Hongcheng Ming Chemical Co, Ltd

Kaliteye göre hayatta kalmak, inovasyon ile geliştirmek;

Bütünlük tabanlı, karşılıklı yarar ve kazan-kazan;

Yerli, dünyaya hizmet

Ana sayfa
Ürünler
Hakkımızda
Fabrika turu
Kalite kontrol
Bize ulaşın
Teklif isteği
Ana sayfa ÜrünlerAntimon Iii Oksit

Solventler ve Reaktifler Dimetil Sülfoksit Yüksek Seçicilik Ekstraksiyonu CAS 67-68-5

Zaten 5. işbirliği ve mükemmel bir ortaktır. Yönetici çok kişisel ve çekici.

—— Alice Ross

İlk kez, patron çok sabırlı, ürün detayları çok net , ve çok hoş.

—— Thomas Codlow Ochalov

İyi bir ortak. Ürün alındı ​​ve etkisi çok iyi

—— Derrick George

Ben sohbet şimdi

Solventler ve Reaktifler Dimetil Sülfoksit Yüksek Seçicilik Ekstraksiyonu CAS 67-68-5

Çin Solventler ve Reaktifler Dimetil Sülfoksit Yüksek Seçicilik Ekstraksiyonu CAS 67-68-5 Tedarikçi

Büyük resim :  Solventler ve Reaktifler Dimetil Sülfoksit Yüksek Seçicilik Ekstraksiyonu CAS 67-68-5

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri: Çin
Marka adı: Dimethyl sulfoxide
Sertifika: GMP
Model numarası: ai2023

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı: 1kg
Fiyat: Negotiable
Ambalaj bilgileri: 25kg / varil
Teslim süresi: Ödeme sonra 3 ~ 5 hafta gün
Ödeme koşulları: Western Union, T / T ,, L / C
Yetenek temini: 10000kg/ay
İletişim
Detaylı ürün tanımı
ingilizce isim: Dimetil sülfoksit CAS:: 67-68-5
MF:: C2H6OS EINECS:: 200-664-3
Diğer Adı:: Metan, sulfinilbis-; (Metilsülfinil) metan; Görünüm:: renksiz sıvı
Kullanım yerleri:: Solventler ve reaktifler Saflık:: > %99
PSA:: 36,28000 LogP:: 0,86040
Vurgulamak:

antimony iii sulfide

,

magnesium silicide

Solventler ve Reaktifler Dimetil Sülfoksit, Yüksek Seçicilik Ekstraksiyonu

Ürün adı: Dimetil sülfoksit
Eş anlamlı: Doligur; Domoso; Dromisol; Durasorb; Gamasol 90; gamasol90; Herpid; Hyadur
CAS: 67-68-5
MF: C2H6OS
MW: 78.13
EINECS: 200-664-3
Ürün kategorileri: İlaç Ara Maddeleri, INORGANIC & ORGANİK KİMYASALLAR, Organikler, Analitik Kimya, HPLC ve Spektrofotometre için Solventler, Spektrofotometre için Solventler, Sülfür Bileşikleri (Sentez için), Sentetik Organik Kimya, Dimetil Sülfoksit (DMSO), Anhidröz Solventler, Uygulama ile Solvent, Solvent by Type Solventler, Plastik Şişeler, Analitik Reaktifler, Genel Kullanım için Analitik Reaktifler, Analitik / Kromatografi, CD, Puriss pa ACS, Solvent Şişeleri, Solvent Paketleme Seçenekleri, BRDU Hücre Proliferasyon Deneyi Reaktifleri, Hücre Kültürü, Hücre Donma Ortamı ve Reaktifleri, Kimyasal ER Chaperones Endoplazmik Retikulum Stresi; Genel Kök Hücre Biyolojisi; Hibridoma Platformu; Hibridoma Reaktifleri; Hücre Kültürü için Hayat Bilgisi Reaktifleri; Reaktifler ve Takviyeler; Serumsuz Medya; Kök Hücre Biyolojisi; Hücre Biyolojisi; Hücre Sinyali ve Nörobilim; Çekirdek Biyoreajanlar; Kriyoprezervasyon; Genel; Reaktifler, Araştırma Temelleri, Apoptoz ve Hücre Döngüsü, Nükleik Asit Arıtımı için Yaşam Bilim Reaktifleri, Protein Expr için Yaşam Bilim Reaktifleri Diğer Apoptosis İlişkili Reaktifler: Biyotabilizasyon Ajanları, PCR Optimizasyonu, Biyomoleküllerin Stabilizasyonu, Biyokimyasallar ve Reaktifler, PCR için Hayat Bilgisi Reaktifleri, Moleküler Biyoloji, PCR Reaksiyon Bileşenleri, PCR / Amplifikasyon, Bitki Biyoteknolojisi, Bitki Büyüme Düzenleyicileri, Bitki Doku Kültürü Birincil İnsan Hücre Kültürü, Özel Medya Sistemleri, Hepatositler, Biyoteknoloji, Biyoteknoloji Çözücüler, Kuzey ve Güney Küreleri için Yaşam Bilimleri Reaktifleri; Ürünler; Geri Dönüşümlü Konteynerler; Tabii / Mühür Şişeleri; DMSO - Dimetil Sülfoksit; Moleküler Biyoloji Reaktifleri; Anal; Analitik ve Endüstriyel Enzimler ve Substratlar, Biyokimyasallar, Enzimler, -Glukuronidaz, -Glukuronidaz İlaç Analiz Paketi, İnhibitörler, RNAi için Yaşam Bilimleri Reaktifleri, Susuz, ACS ve Reaktif Sınıf Solventler, ACS Sınıfı, ACS Grade Solventler, Amber Cam Şişeler, Kompozit Davullar, Davul Ürünü Line; Yarı-Toplu Solventler; VerSA-Flow Ürünleri; CHROMASOLV Plus; Kromatografi Reaktifleri; HPLC; HPLC Plus Grade Solventler (CHROMASOLV); HPLC / UHPLC Solventler (CHROMA) SOLV); NOWPak Ürünleri; UHPLC Solventler (CHROMASOLV); Evrensel Solvent
Mol dosya: 67-68-5.mol
Dimetil sülfoksit yapısı
Dimetil sülfoksit Kimyasal Özellikleri
Erime noktası 18.4 ° C
Kaynama noktası 189 ° C (yanar.)
yoğunluk 20 ° C'de 1.100 g / mL
buhar yoğunluğu 2.7 (hava vs)
buhar basıncı 0,42 mm Hg (20 ° C)
kırılma indisi n 20 / D 1.479 (yanar.)
FEMA 3875 | METHYLSULFINYLMETHANE
fp 192 ° F
saklama derecesi. RT'de saklayın.
çözünürlük H2O: karışabilir (tamamen)
pka 35 (25 at'da)
form sıvı (sıcaklığa bağlı)
renk renksiz berrak
Bağıl polarite 0.444
patlayıcı limit 1,8-63,0% (V)
Su çözünürlüğü Suda çözünür, metanol, aseton, eter, benzen, kloroform.
Donma noktası 18.4 ℃
Hassas higroskopik
Merck 14,3259
BRN 506008
İstikrar: Kararlı. Asit klorürler, güçlü asitler, güçlü oksitleyici maddeler, güçlü indirgeyici maddeler, fosfor halojenürler, nem, bakır yünü + trikloroasetik asit gibi çok çeşitli malzemelerle uyumsuzdur. Çok sayıda malzeme ile şiddetli şekilde reaksiyona girer - kullanmadan önce tam bir veri sayfasına başvurunuz. Higroskopik.
InChIKey IAZDPXIOMUYVGZ-UHFFFAOYSA-N-
CAS DataBase Başvurusu 67-68-5 (CAS DataBase Reference)
NIST Kimya Referansı Dimetil sülfoksit (67-68-5)
EPA Madde Kayıt Sistemi Metan, sulfinilbis- (67-68-5)
Güvenlik Bilgisi
Tehlike Kodları Xi
Risk İfadeleri 36/37/38
Güvenlik İfadeleri 24 / 25-37 / 39-26-36-23
RIDADR NA 1993 / PGIII
WGK Almanya 1
RTECS PV6210000
F 3
TSCA Evet
HS Kodu 29309070
Tehlikeli Maddeler Verileri 67-68-5 (Tehlikeli Maddeler Verisi)
Toksisite LD50 sıçanlarda ağızdan: 17,9 ml / kg (Bartsch)
MSDS Bilgisi
sağlayan Dil
Dimetil sülfoksit ingilizce
Sigma Aldrich ingilizce
ACROS ingilizce
ALFA ingilizce
Dimetil sülfoksit kullanımı ve sentezi
genel bakış Dimetil sülfoksit (kısaltılmış DMSO) bir sülfür içeren organik bileşiktir; molekül formülü: (CH3) 2SO; Oda sıcaklığında renksiz, kokusuz, higroskopik ve yanıcı şeffaf sıvı sergiler. Hem yüksek polariteye hem de yüksek kaynama noktasına sahiptir. Aynı zamanda aprotik ve suyla karışabilir özelliklere de sahiptir. Düşük toksisiteye, iyi termal stabiliteye sahiptir ve parafin ile karışmaz. Su, etanol, propanol, eter, benzen ve kloroform ve diğer birçok organik madde içinde çözünür ve "evrensel çözücü" olarak adlandırılır. En güçlü çözünme özelliğine sahip, yaygın bir organik çözücüdür. Karbohidratlar, polimerler, peptidler gibi birçok organik bileşiğin yanı sıra birçok inorganik tuz ve gazları çözebilir. Ağırlığı% 50-60'a eşit olan belirli bir miktar çözünebilir (diğer yaygın çözücüler genellikle sadece% 10-20 çözülür), bu nedenle numune yönetiminde ve aynı zamanda yüksek hızlı taranması açısından çok önemlidir. Belirli koşullar altında, dimetil sülfoksit ve klorür arasındaki temas, patlayıcı reaksiyona bile yol açabilir.
dimetil sülfoksit, özellikle poliüretan sentezi ve eğirme çözücüsü için kullanılan akrilonitril polimerizasyonunun reaksiyonundaki işleme reaktifi ve eğirme çözücüsü olarak çözücü ve reaktif olarak yaygın şekilde kullanılır. Aynı zamanda poliamid, poliimid ve polisülfon reçinesinin yanı sıra aromatik hidrokarbon ve bütadien ekstraksiyon çözücüleri ve klorofluoroanilin sentezleme için çözücüler için özütleme çözücüleri için sentetik çözücü olarak da kullanılabilir. Ek olarak dimetil sülfoksit, ilaç endüstrisinde bazı ilaçların ham maddesi veya taşıyıcısı olarak da doğrudan kullanılabilir. dimetil sülfoksitin kendisi, anti-enflamatuar, analjezik, diüretik ve sedatif gibi çeşitli etkilere sahiptir ve bu nedenle ilaca eklenen analjezik ilacın aktif bileşeni olarak genellikle "pankreas" olarak da bilinir. Ayrıca, cilde kolay nüfuz etme özelliklerine de sahiptir, bu da personelin istiridye benzeri bir lezzete sahip olmasını sağlar. Sodyum siyanidin dimetil sülfoksit çözeltisi, deri teması yoluyla siyanür zehirlenmesine neden olurken, dimetil sülfoksitin kendisi nispeten düşük bir toksisiteye sahiptir. dimetil sülfoksit, birçok kimyasal ve farmasötik şirkette ekstraksiyon maddesi olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bununla birlikte, daha yüksek kaynama noktasından dolayı, çok yüksek çalışma sıcaklıklarına neden olur ve malzemelerin koklaşmasına neden olur, bu da dimetil sülfoksitin geri dönüşümünü ve ekipmanların daha fazla temizlenmesini etkileyerek enerji tüketiminin artmasına neden olur. Bu nedenle, dimetil sülfoksitin geri dönüşümü, ekstraksiyon ajanı olarak geniş çaplı uygulamalarından biri olarak bir darboğaz haline gelmiştir.
Yukarıdaki bilgiler Dai Xiongfeng'in Kimyasal Kitabı tarafından düzenlenmiştir.
Arıtma ve su giderme yöntemi dimetil sülfoksit suyla karıştırılabilir ve moleküler elek vasıtasıyla uzun süreli depolama ve kurutma için yerleştirilebilir. Ayrıca vakumlu damıtma için uygulayın ve 76 ° C / 1600Pa (12mmHg) fraksiyonunu toplayın. Damıtma üzerine, sıcaklıkları 90 ° C'nin altında tutun; aksi takdirde dimetil sülfon ve dimetil sülfür üreten oransızlaşma reaksiyonu ile sonuçlanacaktır. Ayrıca kalsiyum oksit, kalsiyum hidroksit, baryum oksit ve baryum sülfatlar ile kurutulabilir ve daha sonra düşük basınç altında damıtılabilir. Kısmen kristalizasyon yoluyla da saflaştırılabilir. Dimetil sülfoksiti sodyum hidrür, periyodik asit veya magnezyum perklorat gibi belirli bir madde ile karıştırırken patlamaya neden olabilir ve bu nedenle dikkat edilmelidir.
Tanımlama ve tespit yöntemleri [Tanımlama] Bu ürünün 1.5 mL'sini alın ve yavaşça 2.5 mL soğutulmuş hidroiyodik asit damla damla ilave edin; hızlı bir şekilde süzün ve düşük basınç altında kurutun, kararsız koyu mor kristalin katı olup, hoş olmayan bir kokuya sahiptir. Kloroformda çözünmesi kırmızı bir çözelti oluşturacaktır.
[Çek] Optik emilim, bu ürünün belirli bir miktarını alın, kuru nitrojen akışı boyunca 15 dakika boyunca dökün ve hemen boş olarak 1 cm emici küvet içine koyun. Spektrofotometrik yönteme (Ek sayfa 24 Çin Pharmacopoeia 1990 baskısı) göre 0.30'dan yüksek olmayan bir değerle 275 nm absorbansını ölçün; ve daha sonra, 285nm ve 295nm dalga boyunda absorbansı, 275 nm absorbansı üzerindeki oranının, sırasıyla, 0.65 ve 0.45'den daha büyük olmaması ile ölçmek. Ayrıca, 270 ~ 350nm aralığında maksimum emilim olmamalıdır. Su içeriği% 0,2'yi geçmemelidir (Ek 55'in Çin Pharmacopoeia 1990 baskısı). Dimetil sülfon, dahili standart çözelti olarak% 0.025 aseton çözeltisi yapmak üzere difenil metanı alır; Uygun miktarda dimetil sülfoksit tartılır ve kontrol çözeltisi olarak% 0.050 dahili standart solüsyon çözeltisine seyreltilir; ek olarak, bu ürünün belirli bir miktarını doğru bir şekilde tartın ve test çözeltisi olarak dahili standart solüsyonla% 50 çözeltiye kadar seyreltin. Gaz kromatografi protokolüne (Çin Farmakopesi 1990 baskısı, ikinci hacim, ek sayfa 31 (3)) göre, 20 mM% 10 (kaplama konsantrasyonu) polietilen glikol, sabitleyici sıvı olarak kullanılır; (dimetilden hesaplanan teorik plaka sayısı 1500'den daha büyük olmalı ve dimetil sülfoksit tepe noktasının ayrılma derecesi ve iç standart tepe noktası 2'den büyük olmalıdır). Numune çözeltisinin 150 ° C'lik bir kolon sıcaklığında dimetil sülfon tepe alanı ve difenil metan pik alanının ölçülen oranı, kontrol çözeltisininkinden daha büyük olmamalıdır.
Referans kalite standartları Harici kullanım için DMSO teknik göstergelerin kalitesi
İçerik, GC,%, ≥ 99,9 GB / 2307-1986) Gaz Kromatografisi
IR tanımlama, yetkili EP
Kimyasal tanımlama, nitelikli EP
Kristalizasyon noktası, ° C ≥ 18.3 GB / T7533-1993
1.478-1.479 GB / T6488-1986 kırılma endeksi
Nem,%, KF, ≤ 0,2 GB / T6283-1986
UV sönüm değerleri, 275nm ≤ 0.3 GB 9721-1988
285nm ≤ 0.2
295nm ≤ 0.2
Ağır metaller, PPm ≤ 10 GB / 7532-1987
Özgül ağırlık (20 ℃), 1.100-1.104 GB / 4472-1984
Asidik değer (0.1N / ml NaOH / 50g), 5,0 GB / 9736-1988
Ambalaj: DMSO kalitesinde PE plastik kova Susuz Teknik endeksi
İçerik (DMSO), GC%, ≥ 99,9 GB / 2307 --- 1986) Gaz Kromatografisi
Kristal noktası, ° C, ≥18.35 GB / T7533-1993
Asidik değer mgKOH / g, ≤ 0.001 GB / T9736-1988
Kırılma indisi (20 ° C), 1.478-1.479 GB / 6488 --- 1986
Nem,%, KF, ≤ 0.001 GB / 6283--1986
Buharlaşma artığı, PPM, ≤ 5. GB / T3209 ---- 82
Ağır metaller,%, ≤ 10. GB / T7532 ---- 87
Paket: PE plastik kova
Toksisite GRAS (FEMA).
Sınırlı kullanım FEMA (mg / kg) unlu mamuller, alkolsüz içecekler, kahvaltılık gevrekler, soğuk içecekler, soslar, et ürünleri, süt ürünleri, yumuşak şeker, çorbalar, tatlı soslar; Ortalama 0.1 ila 5.0; Baharat: 100-1000.
Kurtarma işlemi Üretim maliyetini azaltmak için DMSO'yu bir çözücü olarak kullanırken geri dönüşümü dikkate almalıyız. DMSO'nun su, benzen ve toluen içinde kolayca çözünme özelliğinden yararlanarak, eter ekstraksiyonu veya ters ekstraksiyon kullanarak diğer safsızlıklardan ayırmak için kompleksi kompleksi oluşturur ve ayrıca saf ürün elde etmek için vakum damıtma uygulayabiliriz. Örneğin: DMSO ve inorganik tuz arasındaki karışım için, DMSO'yu dışarı çıkarmak için tolüen kullanın ve daha sonra DMSO'nun ters ekstraksiyonu için ekstraksiyon sıvısına su ilave edin. Elde edilen DMSO sulu çözeltisi, DMSO'yu% 99'un üzerinde elde etmek için indirgenmiş basınçta ((1.33 ~ 2.00) x 103Pa) vakumlu damıtma işlemine tabi tutulur Arene ile ekstraksiyon yapıldıktan sonra, ilk olarak areni reçineden çıkarın, daha sonra suya ilave edin. Sulu DMSO elde etmek için ters ekstraksiyon için sıvı, ayrıca saf DMSO ürününü vakum damıtma yoluyla elde edin.Ayrıca, potasyum dihidrojen fosfat ile tuz giderme, metanol ile geri dönüşüm metodu, etanol ekstraksiyonu altında alınabilen etanol ekstraksiyonu gibi başka yöntemler de vardır. Belirli şartlar: Geri dönüşümü kolay olmayan küçük miktardaki kullanıcılar, bunları bir araya getirip, geri dönüşüm için üretim tesisine taahhütte bulunabilirler.
DMSO geri dönüşümünün temel yaklaşımı, iki şartın gerekliliği ile vakumlu damıtma yoluyla yapılır, önce sıcaklığı 120 derecenin altında tutun, aksi takdirde güvenlik sorunları olacaktır ve daha düşük bir geri kazanım sağlayacaktır. Başka bir konu sistemin PH değeridir. Uygun bir değer, hem güvenlik sorunu hem de DMSO'nun uygun ayrışma koşulu için uygun olan pH 8'dir. Kullandığım kule 7-8 tepsili karbon çeliğidir ve geri akış oranı genellikle% 98-99 içeriğe ulaşabilen 3-2'dir. Cihaz hacmi çok iyi bir etki ile 2000 L'dir.
Ketokonazol üretiminde DMSO'nun geri kazanımı için yarı-sürekli vakumlu damıtma yöntemi şöyledir: (1) hammaddeyi damıtma kolonu reaktörüne dökün, sıvı seviyesi 1 / 3'e ulaştığında ısıtmaya başlayın; (2) düzeltme kolonunun üst sıcaklığının sıcaklığı 60 ° C'ye ulaştığında, dahili reflü soğutucuyu ve ayrıca vakum sistemini açın; (3) Vakum derecesi 0,1 ~ 0,15 × 10 Pa reach'ye ulaştığında, elde edilen malzemenin damıtma kolonunun üstünü kontrol edin: en yüksek sıcaklık 65 ° C'ye ulaştığında, düzeltme sütununun tepesi esas olarak yarı mamul malzeme üretir. ; En yüksek sıcaklık 80 ° C'ye ulaştığında ve ayrıca tepenin sıcaklığında hızlı bir artış olduğunda, üstte bulunan malzeme DMSO'dur; (4) Sıcaklık 110 ° C'ye ulaştığında havalandırın ve ısıtmayı durdurun; (5) kalıntıyı kule su ısıtıcısında bırakın.
Kimyasal özellikler Renksiz sıvıdır ve higroskopiktir. Acı tadı ile neredeyse kokusuzdur. Su, etanol, aseton, eter, benzen ve kloroformda çözülebilir.
Kullanımları 1. Arenanın ekstraksiyonu için, ayrıca reçineler ve boyalar için kullanılan reaksiyon ortamı olarak kullanılabilir ve akrilik polimerizasyon ve eğirme solventine uygulanır.
2. Organik bir çözücü, reaksiyon ortamı ve organik sentez ara maddeleri olarak kullanılabilir. Çok yönlüdür. Bu ürün oldukça seçici bir ekstraksiyon kapasitesine sahiptir ve akrilik reçine ve polisülfon reçinenin polimerizasyon ve yoğunlaşma çözücüsü olarak, poliakrilonitril ve selüloz asetatın polimerizasyon ve eğirme çözücüsü olarak, alkanları ve arenleri ayırmak için özütleme çözücüsü olarak ve arenler, bütadien ekstraksiyonu, akrilik elyaf, plastik çözücüler, organik ve sentetik boyalar ve farmasötik endüstrileri için reaksiyon ortamı. Tıp alanında, dimetil sülfoksit, ciltten güçlü bir nüfuz etme kabiliyetine sahip olan anti-enflamatuar ve analjezik etkiye sahiptir ve böylece bazı ilaçları çözebilir ve terapötik amaçlara ulaşmak için insan vücuduna nüfuzunu arttırabilir. Dimetil sülfoksitin bu taşıyıcı özelliğini almak pestisit katkı maddeleri olarak kullanılabilir. Bazı pestisitlerde az miktarda dimetil sülfoksit eklenmesi, etkinliği arttırmak için pestisitlerin bitki içine nüfuz etmesini kolaylaştırabilir. Ayrıca, dimetil sülfoksit, boya çözücüsü, boya sökücü madde ve sentetik elyaflar için boya taşıyıcı olarak kullanılabilir. Ayrıca, asetilen ve kükürt dioksit geri dönüşümünün emici ve aynı zamanda sentetik lif, antifriz maddesi ve kondansatör dielektrik, fren yağı ve nadir metallerin ekstraktantı modifiye edicileri olarak da kullanılabilir.
3. Analitik çözücüler ve gaz kromatografisinin sabitleme maddesi ve UV spektrumlarını analiz etmek için çözücü olarak kullanılabilir.
Üretim yöntemi dimetil sülfoksit genellikle dimetil sülfür oksidasyon yöntemi kullanılarak yapılır. Farklı oksidanlar ve oksidasyon türleri nedeniyle farklı üretim süreçleri vardır. 1. Metanol karbon disülfür metodu; karbon disülfid ve metanolü hammadde olarak almak ve katalizör olarak γ-Al2O3 kullanmak; önce dimetil sülfidi sentezleyin, sonra dimetil sülfoksit elde etmek için nitrojen dioksit (veya nitrat) ile oksidasyon reaksiyonuna sahip olun. 2. Hidrojen peroksit metodu: dimetil sülfitin hidrojen peroksit ile reaksiyona girmesi için tampon maddesi olarak aseton alır. Bu dimetil sülfoksit sentezi yöntemi nispeten yüksek bir maliyete sahiptir ve bu nedenle büyük ölçekli üretim için uygundur. 3. Azot dioksit metodu: dimetil sülfür elde etmek için γ-alümina katalizinde reaksiyona sokulmuş metanol ve hidrojen sülfür dimetil sülfür; sülfat, nitrojen dioksit oluşturmak için sodyum nitrit ile reaksiyona girer; dimetil sülfür, ham dimetil sülfoksit üretmek için 60-80 ° C'de azot dioksit ile gaz-sıvı faz reaksiyonuna sahiptir. Bazen insanlar ayrıca doğrudan oksidasyon için oksijen kullanırlar ve bu da ham dimetil sülfoksiti üretir. Daha sonra vakumlu damıtma işleminden sonra, bitmiş dimetil sülfoksit ürününü elde edin. Bu yöntem göreli gelişmiş bir üretim yöntemidir. 4. Dimetil sülfat metodu: dimetil sülfür elde etmek için sodyum sülfür ile reaksiyona sokulacak dimetil sülfat uygulayın; sülfat, nitrojen dioksit oluşturmak için sodyum nitrit ile reaksiyona sahiptir; dimetil sülfür, ham dimetil sülfoksiti üretmek için azot dioksit ile oksitlenir ve daha sonra rafine dimetil sülfoksit ürünü elde etmek için nötrleştirme ve damıtma işlemine tabi tutulur. Ek olarak, anodik oksidasyon yöntemi ayrıca dimetil sülfür aracılığıyla dimetil sülfoksit üretebilir.
Kimyasal özellikler renksiz sıvı
Kullanımları DMSO, kimyasal reaksiyonlarda, polimeraz zincir reaksiyonlarında (PCR) ve hücrelerin, dokuların ve organların korunması için bir kriyoprotektan vitrifikasyon ajanı olarak kullanılan bir polar aprotik çözücüdür. Hücreleri, buz kristalinin neden olduğu mekanik hasara karşı korumak için hücre dondurma ortamında DMSO kullanılır. Birincil, alt kültürlü ve rekombinant heteroploid ve hibridoma hücre çizgilerinin donmuş depolanması için kullanılır; embriyonik kök hücreler (ESC) ve hematopoetik kök hücreler. DMSO, BSA veya fetal sığır serumu (FBS) ile kombinasyonlarda sıklıkla kullanılır.
Kullanımları Kültürde yetiştirilen insan ve hayvan hücre çizgileri genellikle donmuş olarak saklanır. Donma, hücre hattını genetik sürüklenmeye bağlı değişikliklerden korur ve kirlenme riskini en aza indirir. DMSO gibi bir kriyo-koruyucu madde ile birlikte kullanılan sıvı nitrojen, hücrelerin korunmasında yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Bir kriyoprotektif maddenin varlığı olmadan, dondurma çoğu memeli hücresine öldürücüdür. Hasar, buz kristalleri, elektrolit konsantrasyonu, pH değişiklikleri ve proteinlerin denatürasyonu nedeniyle mekanik hasardan kaynaklanır. Bu öldürücü etkiler, düşürücü bir kriyoprotektif ajan eklenerek en aza indirgenir.
Kullanımları Dimetil sülfoksitin (% 1-10) iplik renatürasyonunu hızlandırdığı ve nükleik asit termal stabilitesini çökelmeye karşı verdiği düşünülmektedir. Bir PCR birlikte-çözücü olarak, DMSO, özellikle uzun PCR'de, verimi arttırmaya yardımcı olabilir.
Kullanımları Polimeraz zincir reaksiyonlarında (PCR) ve hücrelerin, dokuların ve organların korunması için bir kriyoprotektan vitrifikasyon ajanı olarak kullanılan bir polar aprotik çözücü.
Kullanımları HPLC, spektrofotometri, çevresel test için uygundur
Tanım ChEBI: Kükürt atomunun iki metil ikame maddesine sahip olduğu 2-karbon sülfoksit.
Kullanımları Yağlar, karbonhidratlar, boyalar, reçineler ve polimerler dahil olmak üzere birçok organik bileşik için çözücüdür. Organik reaksiyonlarda. Su ile karıştırıldığında antifriz veya hidrolik sıvı olarak. Kültürlü hücreleri dondurmak ve saklamak için.
Marka adı Rimso-50 (Bioniche).
Genel açıklama Berrak bir sıvı, aslında kokusuzdur. Kapalı kap parlama noktası 192 ° F. Buharlar havadan ağırdır. Cilt ile temas, batma ve yanmalara neden olabilir ve nefeste sarımsak kokusuna yol açabilir. Toksik çözücüleri deriden geçirebilen mükemmel bir çözücüdür. Yüksek buhar konsantrasyonları, baş ağrısına, baş dönmesine ve sedasyona neden olabilir.
Hava ve Su Reaksiyonları Sudan daha yoğun ve suda karışabilir.
Reaktivite Profili Dimetil sülfoksit, birçok açil halojenür, aril halojenür ve fenil ve tolil klorür, asetil klorür, benzensülfonil klorür, benzoil klorür, siyanürik klorür, fosfor klorür, fosfor oksiklorür ve tionil klorür gibi ilgili bileşiklerle temas halinde şiddetli biçimde ayrışır [Chem. Müh. Haber 35 (9): 87 (1957)]. Muhtemelen şiddetli bir şekilde iyot pentaflorid ile reaksiyona girer [Chem. Müh. Haber 47 (12): 109 (1969)]. Susuz magnezyum perklorattan vakum damıtılması bir patlamaya yol açtı [MCA Case History 1187 (1966)]. Gümüş florür gibi fluorinatörler ile şiddetli reaksiyona girer [Chem. Müh. Haber 44 (24): 7 (1956)]. Sodyum hidrür ile patlayabilir [Chem. Müh. Haber 44 (24): 7 (1966)]. Metil bromür ile karışım, cihazı paramparça eden bir patlamayla sonuçlandı [NFPA 491M, 1991]. Kuru iken patlayıcı olan perklorik asitli tuzlar oluşturur. Abst. 44: p3935d (1950)]. Normal kaynama noktasının üstünde ısıtıldığında bozulur.
Sağlık tehlikesi Hafif göz tahrişi.
Yangın tehlikesi Yanma Ürünlerinin Özel Tehlikeleri: Sülfür dioksit, formaldehit ve metil merkaptan oluşabilir.
Biyolojik aktivite Biyolojik araştırmalarda geniş kapsamlı uygulamalara sahip solvent.
Arıtma Yöntemleri Bu renksiz, kokusuz, çok higroskopik sıvı, dimetil sülfitten sentezlenir. Ana kirlilik, bir dimetil sülfon iziyle sudır. Karl-Fischer testi geçerlidir. Linde tip 4A veya 13X moleküler eleklerle uzun süreli temas ve malzemenin bir kolonundan geçerek kurutulur, daha sonra indirgenmiş basınç altında damıtılır. Diğer kurutma maddeleri arasında CaH2, CaO, BaO ve CaSO4 bulunmaktadır. Kısmi donma ile fraksiyonel olarak da kristalleştirilebilir. Yeni ısıtılmış ve soğutulmuş kromatografik dereceli alümina ile gece boyunca bekletilerek daha kapsamlı bir saflaştırma elde edilir. Daha sonra CaO üzerinde 4 saat geri akıtılır, CaH2 üzerinde kurutulur ve düşük basınçta fraksiyonel olarak damıtılır. Kurutucu dimetil sülfoksit içinde kurutucuların etkinliği için bkz. Burfield ve Smithers [J Org Chem 43 3966 1978, Sato ve diğ. J Chem Soc, Dalton Trans 1949, 1986]. [Reddy Pure Appl Chem 25 459 1969, Beilstein 1 IV 1277]] Hızlı arıtma: Taze aktive edilmiş alumina, BaO veya CaSO4'ü bir gecede bekletin. Azaltılmış basınç altında (~ 12 mm Hg) CaH2 üzerinde süzün ve damıtın. 4A moleküler elekler üzerinde saklayın.

İletişim bilgileri
Hubei Hongcheng Ming Chemical Co., Ltd.

İlgili kişi: Yang

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)