Hubei Hongcheng Ming Chemical Co, Ltd

Kaliteye göre hayatta kalmak, inovasyon ile geliştirmek;

Bütünlük tabanlı, karşılıklı yarar ve kazan-kazan;

Yerli, dünyaya hizmet

Ana sayfa
Ürünler
Hakkımızda
Fabrika turu
Kalite kontrol
Bize ulaşın
Teklif isteği
Ana sayfa ÜrünlerDoğal Baharat Özleri

Antibakteriyel Anti Caries Honokiol CAS 35354-74-6 Doğal Bitkisel Özler

Zaten 5. işbirliği ve mükemmel bir ortaktır. Yönetici çok kişisel ve çekici.

—— Alice Ross

İlk kez, patron çok sabırlı, ürün detayları çok net , ve çok hoş.

—— Thomas Codlow Ochalov

İyi bir ortak. Ürün alındı ​​ve etkisi çok iyi

—— Derrick George

Ben sohbet şimdi

Antibakteriyel Anti Caries Honokiol CAS 35354-74-6 Doğal Bitkisel Özler

Çin Antibakteriyel Anti Caries Honokiol CAS 35354-74-6 Doğal Bitkisel Özler Tedarikçi

Büyük resim :  Antibakteriyel Anti Caries Honokiol CAS 35354-74-6 Doğal Bitkisel Özler

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri: Çin
Marka adı: Honokiol
Sertifika: GMP
Model numarası: ns0216

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı: 1kg
Fiyat: Negotiable
Ambalaj bilgileri: 25kg/çanta
Teslim süresi: Ödeme sonra 3 ~ 5 hafta gün
Ödeme koşulları: Western Union, T / T,
Yetenek temini: 10000kg/ay
İletişim
Detaylı ürün tanımı
ingilizce isim: honokiol CAS:: 35354-74-6
MF:: C18H18O2 EINECS:: 1592732-453-0
Diğer Adı:: 5,3'-diallil-2,4'-dihidroksibifenil; 3' , 5-Diallil-2,4'-biphenyldiol; 5,5'-di Görünüm:: Koyu kahverengi beyaz ince toz
Kullanım yerleri:: Antibakteriyel; Anti-çürükler; Tromboksan B2 inhibisyonu Saflık:: > %99
PSA:: 40,46000 LogP:: 4,22180
Vurgulamak:

natural herbal extracts

,

natural food flavor extracts

% 100 Doğal Baharat Özleri Honokiol, Antibakteriyel Anti-çürükler

Ürün adı: honokiol
Eş anlamlı: Honokiol, 5,3'-Dialil-2,4'-dihidroksibifenil; 3 ', 5-Dialil-2,4'-dihidroksibifenol; NSC 293100; Honokiol, froM Houpoea officinalis; Honokiol (NATURAL); 3', 5-di -2-propen-1-il- [1,1'-bifenil] -2,4'-diol; 2- (4-hidroksi-3-prop-2-enil-fenil) - 4-prop-2-enil -fenol; 3' , 5-Diallil-2,4'-dihidroksibifenil
CAS: 35354-74-6
MF: C18H18O2
MW: 266,33
EINECS: 1592732-453-0
Ürün kategorileri: Besin Maddeleri: Bitki özü, kimyasal reaktif, farmasötik ara madde, fitokimyasal, Çin şifalı bitkilerden (TCM) referans standartlar, standart bitkisel özler, doğal ürün, İnhibitörler, Aromatik Fenoller, Magnolia grubu, Antitumour
Mol dosya: 35354-74-6.mol
Honokiol Yapısı
Honokiol Kimyasal Özellikleri
Erime noktası 86 ℃
saklama derecesi. 2-8 ° C
çözünürlük DMSO: 36 mg / mL
form pudra
Merck 14,4742
InChIKey FVYXIJYOAGAUQK-UHFFFAOYSA-N-
CAS DataBase Başvurusu 35354-74-6 (CAS DataBase Reference)
Güvenlik Bilgisi
Tehlike Kodları Xi, N
Risk İfadeleri 41-51 / 53
Güvenlik İfadeleri 26-39-61
RIDADR UN 3077 9 / PG 3
WGK Almanya 3
HazardClass 9
HS Kodu 29072990
MSDS Bilgisi
sağlayan Dil
honokiol ingilizce
Sigma Aldrich ingilizce
Honokiol Kullanımı ve Sentezi
Temel bilgiler Honokiol, fenilpropanın yan zinciri ve neolignan olarak adlandırılan başka bir fenilpropil benzen çekirdeği tarafından polimerize edilen dimer olan magnololün izomeridir. Temel olarak Lauraceae bitkilerinde, geleneksel Çin tıbbı Magnolia'nın anti-bakteriyel, anti-enflamatuarının aktif maddeleri olarak bulunur.
Honokiol ve magnolol, suda çözünmeyen, kloroform, benzen, etanol ve kostik alkali içinde çözünen renksiz iğne kristali olarak görünür. Fiziksel ve kimyasal sabitler honokiol, mp: 102 ° C, UV-xMeOHnm (y): 294 (8200); ve honokiol, en 87.5 ° C, UV λmaxEtOHnm (y): 294 nm (8200).
Şekil 1, magnolol ve honokiolün kimyasal formülünü göstermektedir.
Manolya yaygın olarak kullanılan bir Çin tıbbıdır. İlk olarak "Shen Nong'un Bitkisel Klasik" inde, mal olarak.
Manolya officinalis özü, kurutulmuş kök kabuk, kabuk veya Magnolia officinalis sürgünlerinden elde edilen bir üründür. Ürün özleri genellikle magnolol ve honokiol muhtevasını standartlaştırır.
dağıtım Dünyada yaklaşık 90 tür Magnoliaceae Magnolia bitkisi vardı. Yaklaşık 20 çeşit tıbbi değeri olan yaklaşık 30 tür vardır. Manolya verimli toprakta, toprak-derin güneşli yamaçta, 300 ~ 1700 m rakımda orman kenarında doğmuştur.
Manolya ağırlıklı olarak batı Hubei, güney Sichuan, güney Shaanxi ve güney Gansu dağılmıştır. Manolya ağırlıklı olarak Jiangxi, Anhui, Zhejiang, Fujian, Hunan, Guangxi ve kuzey Guangdong'da dağıtılmaktadır. Manolya officinalis geniş bir yapay ekim alanına sahiptir.
Ana Malzemeler Manolya kabuğu, magnolol ve honokiol, isomagnolol ve diğer malzemeleri içerir. Trihidroksi honokiol, degaize trihidroksi glibenol, trihidroksi kalın aldehitler, poli honokiol a, c'den izole edilmiştir. manolyanın etil asetat özünden. Kabuk esas olarak β-oleyil alkol içeren yaklaşık% 1 uçucu yağ içerir; hala a-pinen, p-pinen ve limonen içerir. Kabuk ayrıca lignin içerir. Yaprakları ayrıca magnolol ve honokiol içerir.
[Hasat ve İşleme] Nisan-Haziran ayları arasında, 15 yılı aşkın bir süredir kurutulmuş kabukları toplayıp, mikro-pişirmek için kaynar suya koyun ve çimlerle kaplanmış toprak çukurlarına koyun. Su iç sızıntıdan geldiğinde ve iç yüzey mor kahverengi veya bronzlaştığı zaman, yumuşak bir şekilde daha fazla buğulanır, çıkarılır, tüpe benzer bir şekilde yuvarlanır ve kurutulur Kök kabuğu ve dal, kabuklandıktan sonra doğrudan kurutulabilir.
Şekil 2, Magnolia'dır.
Çıkarma yöntemi 1. Manolya özü (akış ekstresi) üretim süreci
Manolya alın ve ezin, etanol ile 12 saat boyunca süzün ve süzdürün. Percolation için 12 kat etanol uygulayın; sızma sıvısını toplamak; akış ekstraktının yaklaşık% 9'luk bir verimle elde edilmesi için etanolün sıkıştırılması ve tamamen geri dönüştürülmesi ve katı içeriğin içeriği% 85.0'dir. Ürün% 11.0'dan fazla magnolol ve% 5.0 üzerinde honokiol içerir.
2. Magnolol ve Honokiol ekstraksiyonu ve ayrımı
Manolya officinalis'in kalın ve kuru tozunu alın, 1/5 miktar (W / W) kireç tozu ekleyin, iyice karıştırın; sızma için 15-20 kat damıtılmış su miktarını uygulayın; Percolasyon sıvısı artı hidroklorik asit 2 ila 3 pH değerine ayarlandı, Stand hala. Çökelti toplandı ve çökeltinin pH'ı 6 ila 7 olana kadar damıtılmış su ile yıkandı. Kurutulduktan sonra, alümina (1: 10) ilave edildi ve homojenleştirildi ve özütleyici, sikloheksanla ekstrakte edildi. Sikloheksan konsantre edildi ve beyaz kristallerin çökeltilmesi için soğumaya bırakıldı; kristaller ve ana likör elde etmek için süzülür. Kristal sikloheksandan, yani honokiolden yeniden kristalleştirilir. Ana sıvı kristalize olacak şekilde konsantre hale getirildi, daha sonra magnolol kristalleri olan renksiz pul pul kristalleri vermek üzere siklohekzan ile yeniden kristalleştirildi. Honokiol verimi% 85 idi ve honokiol verimi% 74 idi.
Farmakolojik etkileri 1. Anti-patojenik mikroorganizmaların rolü
Magnolia, Staphylococcus aureus, Streptococcus cholerae, Escherichia coli, Proteus, Bacillus subtilis, Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Proteus Bacilli subtilis, difteri bacillus ve Staphylococcus aureus üzerinde en güçlü inhibitör etkiye sahip diğer Gram-negatif bakterilere karşı inhibe edici etkiye sahiptir. % 15'lik konsantrasyonda, küçük spor halka kurdu, genital trikofiton ve Trichophyton rubrum dahil olmak üzere deney hayvanlarının deri mantarlarına karşı inhibitör etkisi vardır. Magnolia decoctum, deneysel viral hepatitli farelerde parankimal patolojik hasarın iyileştirilmesi üzerinde bazı etkiye sahiptir. Magnolol, Gram-pozitif bakterilere ve aside dirençli bakterilere karşı önemli antibakteriyel aktiviteye sahipti. Magnolol kayda değer bir anti-çürük etkisine sahipti ve en az 6,3 µg / ml'lik bir inhibitör konsantrasyonuna sahipti ve antibakteriyel aktivitesi, tipik antimikrobiyal alkaloidler Berberin (MIC: 50 μg / ml) olanlardan daha güçlü idi.
Magnezyum ve Magnolia officinalis'in uçucu yağının doymuş sulu çözeltisi, Staphylococcus aureus, sarcina ve Bacillus subtilis'e karşı bazı antibakteriyel etkiye sahiptir.
2. Kardiyovasküler sistemin rolü
Magnolol ve honokiol, çeşitli durumlarda tromboksan B2'nin oluşumunu inhibe eder ve arakidonik asit veya kollajenin neden olduğu hücre içi Ca2 + 'daki artış da her ikisi tarafından inhibe edilir.
Honokiol, siklik nükleotid fosfodiesterazın aktivitesini uyarmak için CaM'yi inhibe edebilir. Honokiol, Ca2 + varlığında CaM'ye bağlanabilir, böylece fosfodiesteraz aktivasyonunu antagonize edebilir. Ek olarak, honokiol CaM'ye bağlı fosfodiesterazın bazal aktivitesi üzerinde uyarıcı bir etkiye sahiptir.
3. Antitümör etkisi
Magnolol ve onun hidroksimetil türevleri, farelerin deri tümörlerinin ikinci aşamasına karşı önemli bir engelleyici etkiye sahiptir. Magnolia officinalis, lignanlar, magnolol ve honokiol ve monoterpen magnolol'ün üç ekstraksiyon bileşeni, 12-O-tetradekanoil phorbol-13-asetat (TPA) tarafından uyarılan Epstein -Barr virüsü erken antijen aktivasyon etkisinin antagonistidir.
Magnolia officinalis ve magnololün metanol ekstresi, iki aşamalı in vivo karsinojenisite tarafından tetiklenen fare deri tümörleri üzerinde önemli inhibitör etkiye sahiptir.
Magnolia officinalis'in toksisitesi nispeten küçüktür. Manolya kaynatma: intraperitoneal enjeksiyonu yapılan farelerin LD50 değeri 6.12 ± 0.038g / kg; intraperitoneal enjeksiyona maruz kalan lamda alkaloidleri için LD50 45.55mg / kg idi. İntravenöz infüzyon uygulanan kedi için MLD 4,25 ± 1,25 gr / kg idi. Genel kas gevşetme dozu altında, deney hayvanının EKG'si etkilenmez. Büyük dozlar solunum depresyonuna ve ölüme neden olabilir.
Farmakokinetik 14C izotop izleyici çalışmaları, magnololun sıçan için hızlı oral uygulamaya sahip olduğunu göstermiştir; 15 dakika sonra plazma konsantrasyonu zirveye ulaşır. 1 saat sonra oral uygulamadan sonra karaciğer, böbrek ve mide de önemli miktarda radyoaktif madde içerir. Aynı sonuçlar 1 saat sonra 8 saatte elde edildi ve bağırsakta önemli radyoaktivite gözlendi.
Magnolol, intravenöz infüzyonu takiben, beyin, omurilik, karaciğer, mide, bağırsak, böbrek, akciğer, kalp, kas ve diğer dokularda dağılır. İntravenöz uygulama, 1 saat sonra akciğerlerde anlamlı karartmaya neden olabilir. Bunun nedeni, magnolol süspansiyonunun mikro partiküllerinin akciğerlerde yakalanmasıdır. Magnolol esas olarak bağırsakta bulunan belirgin karartma ile karaciğerde dağıtılır. Diğer dokularda, radyoaktivite temel olarak eşit dağılımlıdır. Beyinde, kasla benzer bir genel dağılım görülür. 8 saat sonra, karaciğer, akciğer ve böbrek hala bir dizi radyoaktivite içerir. Dikkat çekici karartma bağırsakta ve mide için de görülebilir.
Kütle spektrometresinin analizine dayanarak, sıçanlar için dışkı maddesinde salgılanan Magnolol'ün ana metabolitleri M1, M2, M3, M4, M5, M6 ve bunların glukronik asit bileşikleri ve sülfatlarıdır.
Klinik etkinlik Manolya akut enterit, bakteriyel veya amoebik dizanteri ve kronik gastrit tedavisinde kullanılabilir.
Uygulamaya genel bakış Manolya, geleneksel Çin tıbbı bir tür ve birçok reçete çeşitleri dahil edilmiştir. Son yıllarda, yerli ve yabancı bilim adamları, Magnolia officinalis'in aktif maddeleri, farmakodinamikleri ve klinik eczaneleri hakkında derinlemesine bir araştırma yaparak Magnolia çürüğü diş macunu, Magnolia özünden üretilen antibakteriyel “sakız” ı geliştirmiştir.
Kullanımları Honokiol, Magnolia cinsinden izole edilen küçük moleküllü bir polifenoldür. Son zamanlardaki çalışmalar Honokiol'ün klinik öncesi modellerde kayda değer toksisiteye neden olacak şekilde antianjiyojenik, antiinflamatuvar ve antitümör özellikler gösterdiğini göstermektedir. Honokiol, insan prostat kanseri hücrelerinin kemik metastatik büyümesini inhibe ettiği gösterilmiştir.

İletişim bilgileri
Hubei Hongcheng Ming Chemical Co., Ltd.

İlgili kişi: Yang

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)